İstanbul Boya Badana Fiyatları ve Boyacı Ustası

istanbul-boya-badana-fiyatlari-boyaci-ustasi

İstanbul Boya Badana Fiyatları ve Boyacı Ustası

İstanbul, Türkiye’nin en yüksek nüfuslu yerleşim yeridir. İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan rakamlara göre 1 milyon 529 bin kadar yapı bulunmaktadır. Nüfus düşünüldüğünde bu rakamlar çokta şaşırılacak düzeyde değildir. Oteller, evler, iş yerleri ve tarihi yapıları bünyesinde bulunduran İstanbul turistik zenginlikleri ile oldukça fazla dikkat çekmektedir. 39 ilçesi bulunan il pek çok kültüre de ev sahipliği yapmaktadır. İlçelerin bazıları çok yeni yerleşim yerleridir. Bu nedenle buradaki binalar eski ve tarihi yerleşim yerlerindeki binalara bakarak çok daha yenidir. İstanbul ilçelerinde bulunan eski binalar ise iyi restore edildikleri için hala kullanıma uygundur. Bakım ve tadilat işlemleri tarihi bölgelerde oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizlere İstanbul boya badana ve tadilat işlemleri için fiyat ve çeşitli bilgiler sağlayacağız.

boyaci-ustasi

İstanbul’un En İyi Boya Ustası Nasıl Bulunur?

Boya badana ve tadilat işlemleri doğru yapılmadığı takdirde daha pahalıya mal olmaktadır. Bu nedenle kime sorarsanız sorun iyi bir ustayla çalışıp biraz daha fazla verip 1 kerede bu işlemlerden kurtulmak ister. Eğer iyi bir usta ile çalışmazsanız veya boya badana işlemlerinizi kendiniz halletmeye çalışırsanız bu size bazı maliyet kalemleri oluşturacaktır. En başta boyacıya vereceğiniz tutar tekrar gündeme gelir, harcadığınız boya ise israf olmuştur tekrar boya almanız gerekecektir. Ayrıca aldığınız fırça gibi ekipmanlarda bu olayın tuzu biberi olacak. Evinizi kullanamayacağınız onca günden bahsetmiyoruz bile. Pişman olmamanız ve 2 gün içinde hayal ettiğiniz eve kavuşmak için İstanbul boyacı ustası bulma hakkında size fikirler vereceğiz.

istanbul-boya-badana-hizmeti

Boya badana işlemleri kişiler için stresli olabilir. Bu stresin aslında temel sebebi evimize yabancı birini almamızdır. İstanbul çok büyük bir yer ve türlü türlü insanlara misafirlik edebiliyor Bu yüzden en güvenilir olan yöntemin çevremizden aldığımız duyumlar doğrultusunda seçtiğimiz boyacı ustası olduğunu düşünebiliriz. Eğer birebir tanıdığınız bir ustanız yoksa arada olan kişiye gerçekten güvenmiyorsanız başka bir usta arayın. Daha önce yakın çevrenizle çalışmış birini arayabileceğiniz gibi bir marka altında profesyonel hizmetler veren ustaları da tercih edebilirsiniz. Markalar tüketicinin güvenilirliğini sağlamaya odaklanmış şirketlerdir. Eğer internette de kendileri ile alakalı kötü bir bilgiye ulaşmadıysanız bir sorun yaşamazsınız.

İstanbul Boya Badana Ustası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boya badana ustası seçmek sadece İstanbul için değil pek çok il için hassas olduğunu söylemiştik. Evinize alacağınız 1-2 gününüzü neredeyse beraber geçireceğiniz için ustanın güvenilir olması çok büyük önem arz etmektedir. Bununla birlikte boya badana ustasının hızlı ve pratik olması istenmektedir. Hızlı çalışmak boya badana ve tadilat sektöründe oldukça önemlidir çünkü bu işlemler ev kullanımını kısıtlamaktadır. Hepimiz her gün işe, markete veya başka işlerimizi halletmek için dışarıya çıkıyoruz. 2-3 gün boyunca kendinizi evinize bağlamak çok bir sorun yaratmaz fakat daha uzun sürdüğünde iş sıkıcılaşır ve sizde bunalmaya başlarsınız. Bunu engellemek için hızlı çalışan işinde uzman bir usta ile birlikte çalışmalısınız.

istanbul-boya-badana-ustasi-fiyatlari

Usta seçerken diğer bir önemli faktör ustanın temiz olmasıdır. Hızlı çalışıp size bir sürü döküntü çıkaran ve evinize zarar veren bir usta zaman ve iş gücü açısından sizi olumsuz etkiler. Temizliğe ayırdığınız zaman normal temizlik yapmanızdan çok daha uzun sürer. Toz gibi pislenmeler aşırı olur ayrıca boya sıçratma söz konusu olursa işiniz daha da zorlaşır. Boyayı çıkarmak için kazıma işlemi uygularken parkelerinize zarar verebilirsiniz. Bu da hiç ama hiç istemeyeceğiniz bir durumdur. Bu işlemler sırasında yorulmanız ise sadece en ufak pürüzdür. İstanbul boya badana ustası muşamba yardımıyla evinizi zarar görmeyecek şekilde kaplamalıdır. Hem eşyalarınızın zarar görmemesi hem evinizin zemininin zarar görmemesi açısından bu önemlidir.

İstanbul Boya Badana Ustasından Renk Önerileri

İstanbul ilinde genel olarak bakıldığında evler küçüktür. Geniş evler çok fazla bulunmamaktadır. Ayrıca İstanbul’da çok fazla bina olması bir bakıma dezavantajdır. Bu nedenle evinizi aydınlık gösterecek renkler kullanmalısınız. Sizlere evlerinizi aydınlık gösterecek aynı zamanda da her dekorasyonda rahatlıkla kullanabileceğiniz 2 boya rengi önerimiz var.

İlk rengimiz kum beji rengi. Kum beji rengi duvar boyasına hemen hemen her yerde rastlarsınız ve bu rengi kullanmak istediğinizde bulmanız oldukça kolaydır. Kum beji rengi ile sade, şık dekorasyonlar elde ederken aynı zamanda huzurlu bir ortam yaratmanız da mümkündür. Bu rengi bir kere kullandıktan sonra başka renkleri kullanmak istemeyen pek çok mutlu müşterimiz mevcut.

İkinci rengimiz meltem rengi duvar boyası. Meltem rengi son dönemlerde en çok tutulan boya renklerinden biri haline gelmiştir. Yumuşak bir renk tonuna sahiptir ve sıcak ortamlar yaratmakta kullanılabilecek bir seçenektir.

İstanbul Boya Badana Fiyatları

Boya badana fiyatları pek çok faktör doğrultusunda etkilenebilir. Örneğin duvarlarınızda çatlak varsa bu fiyat artırıcı bir faktördür. Alçı yardımıyla bir tadilat işlemi uygulanması ve ardından kurumasının beklenmesi gerekir. Bunun dışında evinizin eşyalı olup olmaması da boya badana fiyatını etkiler. Bunun nedeni ise ustanın çalışma alanının zorlaşmasıdır. Eğer eviniz eşyasız ve duvarlarınız gayet iyi durumda ise boyayı siz mi yoksa boyacı ustasının mı alacağı fiyatı etkileyen son faktördür. Aşağıda sizlere ortalama bir fiyat tablosu oluşturduk. Buradan fikir edinebilirsiniz.

İstanbul Boya Badana Fiyatları Eşyasız Evler Eşyalı Evler
1+1 (60-80 m²) 600-780 TL 1.100-1.300 TL
2+1 (80-120 m²) 780-1.150 TL 1.300-1.450 TL
3+1 (120-150 m²) 1.150-1.400 TL 1.450-1.650 TL

Boya badana hizmetleri ve boyacı arayışınız için 0850 360 06 26’yı arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum yap

Bizi arayın!