Ev Boyama Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ?

evboyabadana

Ev Boyama Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Ev boyama yaptırmadan önce boya yapılacak olan zemin incelenmelidir. Eğer zeminde onarılması gereken yerler varsa oraları tadilattan geçmelidir. Başta bu halledilerek dider aşamalara geçilmelidir.

evdeboyabadana (2)
Boya Yaptırmadan Önce Bakılması Gerekenler

Ev boyama yaptırmadan önce zemin düzlenmeli ki ustalar daha rahat çalışabilsin. Boya seçmek bir zevk meselesidir herkesin zevki farklıdır bunun için de en zor kısım boya seçimidir. Hem kendine hem de odana hitab etmesi gerekir. Bunun için de boya seçiminin özenli bir şekilde yapılması gerekir. Tabi ki boyayı seçerken sadece rengine değil sağlıklı olup olmadığına bakılmalıdır. Boya göze hitab ettiği gibi sağlık için de önemlidir. Günümüzü geçirdiğimiz bu alanlarda boya seçimimiz önemli yer kaplar. Boya seçimimizi biraz da eşyalarımızın uyumuna göre yapmalıyız ki dekorasyon kendini göstersin. Boya seçimimizi yaparken ustalarımızdan yararlanabiliriz. Yaptıracağımız boyanın özelliklerini de araştırmalıyız hangi ortamlarda ve nasıl oluşturulduğunu bilip içimize sinmiş bir şekilde seçmeliyiz. Bir sonraki bakılması gereken en önemli unsur da evimizi emanet ettiğimiz boya ustalarımızdır.

Duvarlarımız kirlendi, kabardı, eskidi ya da sadece yeni bir dekorasyon istiyoruz ve evimizi boyatmaya karar verdik. Önce kısa bir araştırmayla hangi renge boyatmak istediğimize karar veririz. Sonra da uzun bir araştırmayla boya badana ustası bulmaya çalışırız.

Doğru boya ustasını bulmak boya badana işinin yarısıdır. Öbür yarısıysa boyayla ilgili geri kalan her şey, ki bunlar konusunda da genelde boyacı ustası karar vermenizi kolaylaştırır. Doğru boyacı ustası seçimi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ustayı seçtiysek şimdi yapacağımız şey, ustanın evi incelemek için eve gelmesi ve yaptırmak istediğimiz fikirlerden ona bahsetmek. Burada ustanın sizi ilgiyle dinlemesi, bir iç mimar gözüyle evinize bakabilmesi, kendi tecrübelerinin sizin isteğinizi gerçekleştirmeye uygun olup olmadığının farkında olması dediğimiz gibi çok önemli çünkü istediğiniz renk boyanın uygulanacak duvara, odaya uygun olup olmaması, maliyetinin hesaplanması gibi tüm detaylar konusunda sizi bilgilendirdikten sonra son kararı verirsiniz ve badanaya başlanır. Bunun için duvarlarınızda onarılması gereken yerler varsa önce onların onarımıyla başlanmalı, eşyalar odadan çıkartılmalı ya da ustaya uygun ortam hazırlanacak şekilde üzerileri örtülmeli. Önceki boyanın kapanması için kaç kat boya uygulanacağı, hangi özelliklere sahip boya çeşidinin ( silinebilir, anti bakteriyel vs.) kullanılacağı, ne kadar sürede tamamlanıp ne kadara mal olacağı gibi badana işinin diğer yarısını dolduran detaylarda da anlaşıldıktan sonra boya badanaya başlanır. Bunun içindir ki usta seçmek önemli olduğu kadar tüm diğer detayların da iyi planlanması sonucunda bu iş karşılıklı memnuniyet içerisinde bitirilebilir.

Ev Boyama Uygulamalarını Tam ve Etkin Biçimde Gerçekleştirmek

Herkes evini güzelleştirmek ister. Hayallerini kurduğu o evlerde yaşamak, mükemmel evlere sahip olunmasının kolaylaşması ve bu süreçteki etmenler ev boyama ustaları noktasında birçok insana yardımcı olurlar. Özellikle usta ve ev sahibi arasındaki ilişki iyi olursa başarı da o ölçüde iyi şekilde gerçekleşecektir. Biz de Boyalina olarak size bu noktada yardımcı olmaya isteklerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmeye büyük önem vereceğiz.

Her çalışma değerlidir. Önemli olan bu çalışmaları tam ve etkin biçimde kullanmaya ön ayak oluşturmaktır. Özellikle ustanın işleyişini kolaylaştıran ev sahibi bu bahsettiğimiz noktada büyük sorumluluk sahibidir. Burada ustanın nasıl daha iyi çalışacağını belirlemek ve bunun için çalışmalar yapmak son derece önemli olmaktadır. Boya badana uygulamalarının başarıya ulaşmasındaki en mühim etken kesinlikle budur.

Fiyat ve kalite dengesi bahsedilen tüm işlerde oldukça önemlidir. Kaliteli bir iş ile doğru fiyatı birleştirmek burada büyük önem teşkil ederken aynı şekilde bu durumun gerçekleşmesi evini boyatacak kişiyi de eşsiz bir huzura doğru yönlendirecektir. İç huzur ile birlikte evde mutlu yaşamayı da kolaylaştıracak olan bu çalışmaların bir bütünüdür.
Boya ustalarımızı seçerken ön araştırma yaparak onlar hakkında bilgi edinirsek daha mantıklı seçimler yapmış oluruz. Ustalar arasındaki uyum,yaptıkları işi ne kadar önemsedikleri ve titizlikle çalışmaları en önemlisi de fiyat konularını araştırırsak evimizi daha güzel bir yaşam alanına dönüştürmüş oluruz.

Etiketler:
, ,
Henüz yorum yok.

Yorum yap

Bizi arayın!