Ev Boyama Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

evboyamaustalarisi

Ev Boyama Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ev boyama işlemi her zaman önemli bir işlem olmuştur. Bunun kaliteli ve profesyonel bir ekip ile yapmak ülkemizde çok önemlidir. Genellikle merdiven altı gibi platformlar ile ortaya çıkan ustalar sektörde hizmet vermektedir. Kaliteli ve işinin ehli firmalar tarafından yapılan boya badana hizmeti bu anlamda süreç içerisinde oldukça farklı bir yerde durmaktadır.

Ev boyama, ev sahipleri için belli aralıklar ile yapılması gereken uygulamalar arasındadır. Bu uygulamalar neticesinde iyi bir ev dizaynı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Boya badana sektörünün alt birimlerinden olan ev boyama ile birçok yapı tanışarak güzelleşme yoluna gitmektedir.

boyalinabanner

Yapıların iyi hale gelmesi yenilenmesi ve şık bir görümüne sahip olması sürecinin başlangıcı boya badana ile başlamaktadır. Bu süreç içerisinde ev boyama önemli bir yer kaplamaktadır. Bu uygulamaların tam ve düzgün bir şekilde yapılması büyük avantajları da beraberinde getirecektir. Yapıları güzelleştirmeye yarayan bu uygulamalar bu sebeple büyük önem arz etmektedirler.

Ev Boyama Teknikleri

Ev boyama yapabilmek için öncelikle duvarlarımızı temizlemesini bilmeliyiz. Bu kapsamda ev boyama teknikleri araştırması yapmak gerekebilir. Öncelikle rulolar ile ve kıl fırça ile çalışacağınızı bilmelisiniz. Belirlediğiniz renk ile boyayı seçtiğinizi varsayalım. Bu kapsamda ruloyu boyaya hafifçe sürtmeli, hafif hareketler ile boya badana işlemine başlamalısınız. Bu hareketlerin tümü sizin ilk kat boya yapmanıza yardımcı olacaktır. Kesinlikle ruloyu boyaya daldırmamalısınız. İlk kat boya işlemi bittikten sonra ikinci kat boyayı da aynı şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Ev Boyama Fiyatları

Fiyat kavramı boya badana sektörü için kesinlikle stabil değildir. Ev boyama fiyatları keşif yapılmadan verilmemelidir. 3+1, 2+1, 1+1 evler her zaman bir keşif yapıldıktan sonra fiyatlandırma yapılmalıdır. Bunun için Boyalina ekibi olarak ücretsiz keşif hizmetini müşterilerimize sunmaktayız. Siz adresinizi belirttikten sonra ücretsiz keşif ile konu hakkında rahatlıkla bilgi alabilirsiniz.

Ev boyama önemli bir işlemdir. Günümüzde zamanımızın birçoğunu evimizde geçirdiğimizi düşünürsek, ne denli önemli bir olaya imza atıldığına tanıklık edebiliriz. Ev boyama uygulamaları eğer doğru yapılırsa yaşam kalitemizi de arttıracağına hiç şüphe yoktur. Yaşam kalitemiz bu uygulamalar ile birlikte iyiden iyiye artmaktadır. Yaşam kalitesi artan toplumun ise hem ekonomik hem de kültürel gelişmişlik seviyesi de gün geçtikçe artacaktır. Toplum için son derece faydalı uygulamalar bütünüdür.

Fiyat verilme işlemi genellikle müşterinin isteği doğrultusunda değişmektedir. Çünkü, sedef boya, italyan boya gibi uygulamalar fiyatları doğrudan etkileyen uygulama faktörlerinden biridir. Ev sahibi burada istediği boya badana çeşidini seçerek süreci kendi belirleyebilir.

boyalinaevboyama

İstanbul Ev Boyama Ustaları Nasıl Çalışır?

İstanbul ev boyama ustaları çalışma koşulları ile diğer illerden oldukça farklıdır. Bu kapsamda hizmet kaliteleri ve ev boyama konusundaki deneyimleri ile müşterilerin isteklerini yerine getirme gayreti içerisine girerler. Bu sebeple de kendilerini sürekli geliştirmek ve sürekli en iyi koşullarda çalışma gayesi ile çalışırlar. Ustaların çalışma koşulları içerisinde öncelikle keşif yapmak vardır. Keşif yapabilmek ev boyama ustaları için son derece önemlidir. İstanbulun birçok yerinde keşif yapan ustalar yeri inceledikten sonra müşteri ile anlaşıp boya badana işlemlerine başlarlar.

Boya Badana Ustaları Seçimi

Boya badana ustaları seçimi son derece önemlidir. Profesyonel ve işini ciddiye alan ustaları seçebilmek, bu ustalar ile evi harika hale getirmek son derece kolaydır. Boya badana ustaları için işini ciddiye almak son derece önemlidir. Ev sahibine düşen görev ise böyle ustaları tercih etmek seçmek olacaktır.

Ev Boyama Renkleri Seçimi

Ev boyama renkleri seçimi bu iş için son derece önemlidir. Ev boyama renkleri seçmek için mobilyalarınızın uyumunu, minimalist bakış açısını ve duvarlarınızın durumunu unutmamanız gerekir. Bu süreçte ustalar ile birlikte hem markayı hem de rengi doğru şekilde seçmeliyiz. Renkler hayatın içerisindeki herşeyi değiştirebilir. Hayattan rengi alın, geri neyi kalır ki diye boşuna söylememişler. Renklerin önemi ve renklerin hayatımızdaki yeri bu şekilde çok daha fazla anlaşılabiliyor. Renklerin varlığı hayatımızı güzelleştirirken, renklerin anlamları da kişiliğimizi, hissettiklerimizi belirleyen önemli bir unsur oluveriyor. Bu sebeple ev boyama renkleri seçimi oldukça önemli bir yere de parmak basmaktadır. Çalışmaların iyi bir şekilde yapılması hayatımızı doğrudan etkileyen önemli bir unsur olabilmektedir.

Evi iyi bir usta ile boyatabilmek önemli bir meziyettir. Bunu iyi şekilde yapabilmek de büyük bir beceri ister. Bu durum yapı sektörlerinin hepsi için doğrudan geçerlidir. Meziyetli ve becerikli çalışmaları yapabilen ustalar burada hizmetlerini iyi bir şekilde sunmaktadır. Ev sahibine de burada bu organizasyonu sağlamak düşecektir. İyi bir çalışma organizasyonu ile evlerin harika hale gelmesi kaçınılmazdır. Hem ev dekorasyonu hem ev boyası renkleri doğru biçimde belirlendiğinde müşteriler için oldukça olumlu yanların ortaya çıkması söz konusu olacaktır.

Sağlam bir strateji ile ev boyama uygulamalarını gerçekleştirmek her zaman için doğru sonuçları verir. Bunun için öncelikle kaliteli bir eksper eşliğinde evin incelenmesi ve eksiklerinin tek tek giderilmesi konusunda planlama yapılması gerekmektedir. Bu noktada evin incelenmesi ve yapılacakların kağıda dökülmesi büyük avantaj sağlayacaktır. Çalışmalar bunu olumlu bir noktaya getirecektir.

Sedef Boya Uygulamaları

Sedef boya, desenli bir boya türüdür. Çeşitli desenler ile ev renklenebilir. Burada renklerin doğru şekilde kullanımı ve renklerin biçimlerinin doğru şekilde belirlenmesi büyük önem taşımaktadır. Desenli rulo boya eşliğinde uygulanan ve Türkiye’de çok sık gördüğümü bu boya çeşidi uygulaması büyük bir ustalık gerektirir. Bu boya türünü uygulamak için uzun süre boyunca sedef boya uygulamaları yapabilen ustaların burada çalışması büyük önem taşımaktadır.

İtalyan Boya Uygulamaları

İtalyan boya, Venedik evlerinden esinlenerek yapılan boya türüdür. İtalyan boya ülkemizde Stucco boya, dekoratif boya olarak da adlandırılır. Bu ev boyama çeşidini uygularken birden fazla kat yapma durumunda kalırız. Dekoratif bir boya türü olan italyan boya ile evlerimize veya işyerlerimize iyi bir atmosfer yaratabilecek alanları rahatlıkla elde edebiliriz.

Dekoratif boya uygulamaları fiyat olarak normal boya uygulamalarından biraz daha pahalı bir uygulama alanını oluşturur. Bu uygulama alanlarını organize ederken, malzeme masrafının yanında ustalık masrafıda daha fazladır. Boyacı işçilik masrafı normal ev boyama fiyatının iki katı civarında olabilmektedir. Burada önemli nokta ise ustanın bu tür uygulamaları layıki ile yerine getirmesidir. Ustalar çalışmalarını, organizasyonlarını doğru bir şekilde yerine getirirlerse burada çalıştıkları evler onların referansı olabilir. Bununla birlikte insanlara yaşanılası harika bir ev sunabilirler. Ev sahibi de iyi araştırma yapmalı, sedef boya, italyan boya gibi türlerin çalışmalarını örneklerini dosdoğru bir şekilde incelemelidir. Kendi evine en uygunu seçerek, yaşamına renk katabilmeyi de düşünebilmelidir. Siz de burada doğru kararı verebilmek için birçok model ve ev boyama örnekleri incelemesi yapabilmelisiniz. Boyalina olarak size kaynak noktasında desteklerimizi sunmaya çalışacağız.

Ev Boyama Ne Kadarda Bir Yapılır?

Bir evin boyanabilmesi belli aralıklar ile yapılır. Her evin kendine has özellikleri vardır. Burada evin durumu, duvarların yapısı ve dekorasyon amaçlı yapılacak değişiklikler önemli bir yer tutmaktadır. Burada elbette asıl karar verici olan evin hanımı veya ev sahibi büyük insiyatif sahibidir. Bazı evler her yıl boyanırken bazı evler için bu süre 5 yıla kadar çıkabilir. Türkiye’de bir evin boyanma süresi ise ortalama olarak 3 yıldır. 3 yıl için Türkiye’de birçok ev duvarlarının rengini değiştirir veya yeniler. Burada doğru marka seçimi, doğru usta seçimi ev boyama ihtiyaçlarının karşılanma biçimi de bu işin ne kadarda bir yapıldığını ifade etmektedir. Eğer iyi bir usta ile yapılırsa belki de bu süre 3 yıla kadar çıkabilecektir. Fakat burada yanlış usta ile iletişim kurulursa her yıl yapılmak mecburiyeti doğabilir. İşin özü burada seçim ne kadar da ev sahibine ait olsa da kaliteli ve kalitesiz olarak yapılan işin de süreyi belirleme de doğrudan etkisi mevcuttur.

Bu içeriğimizde size ev boyama ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Ev boyama hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi sizler için derledik. Evinizi renklendirmeniz için birkaç önerilerde bulunmaya çalıştık. Siz de profesyonel ustalar ile çalışmak için bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi dilediğiniz an rahatlıkla iletebilirsiniz.

6 Yorum
 • Hande Yazıcı
  - 16:23h, 20 Haziran Cevapla

  Boya badana sektörü içerisinde ev boyama ile alakalı iyi bir çalışma yapmışsınız. Bu tür çalışmalarınız için size minnetarız . Genelde bilgi paylaşımı olmaz. Bilgi paylaşmaz çoğu kişi. Bu nedenle de ev sahipleri sorun yaşarlar. Sizin gibi paylaşımcı firmaların varlığı bizleri memnun ediyor.

 • Hayri Uylu
  - 11:17h, 26 Haziran Cevapla

  Ev boyama degerli bir seydir. Bu kapsamda verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederiz.

 • Merve Atilla
  - 16:18h, 27 Haziran Cevapla

  Ev boyama adına hoş bir içerik olmuş. Kafamdaki soruların birçoğuna yanıt verdiniz. Ev boyama fiyatları netleşirse daha iyi olur.

 • Deniz Namoglu
  - 06:15h, 29 Haziran Cevapla

  Bircok bilgi paylasmissiniz. Ozellikle farkli bir alanda calismalariniz iyi olmus. Ev boyama hakkinda bilgilendik.

 • Burcak Gullu
  - 14:53h, 13 Temmuz Cevapla

  italyan boya hakikaten zor bir uygulama bu tur bilgilendirmeleriniz iyi olur. Bir de boya markalar hakkinda detayli bilgi iletebilirseniz cok memnun oluruz.

  • Boyalina Dekorasyon Tadilat
   - 14:55h, 13 Temmuz Cevapla

   Görüşleriniz için teşekkür ederiz. Boya markaları ve iç cephe boya renkleri ile ilgili de hazırlık aşamasındayız. Yakın zaman içinde paylaşım yapacağız.

Yorum yap

Bizi arayın!