Boya Badana Çeşitleri

boyabadanacesitleri

Boya Badana Çeşitleri

Boya badana işlemleriniz için seçebileceğiniz pek çok farklı boya badana çeşitleri vardır. Bu çeşitler genellikle halk tarafından bilinmese de boya badana hizmeti alırken ustalarınız mutlaka size bu çeşitler ile ilgili bilgi verecektir. Boya badana çeşitleri, genellikle duvarlara kazandırdıkları özellikler veya renk özellikleri ile çeşitlilik kazanmaktadır. Dolayısıyla siz de evinize boya badana işlemi yaptırırken boya badana çeşitlerini iyice inceleyin ve aradığınız ihtiyaçlara en uygun çeşidi seçmeye dikkat edin.

Boya Badana

Bildğiniz gibi boya badana hizmeti, genellikle yeni evlerde veya kullanımında uzun süre geçmiş evlerde tercih edilen bir hizmet türüdür. Çünkü boya badana işlemleri göründüğü kadar da kolay bir iş değildir. Bu yüzden siz de badana hizmeti alırken doğru zamanı seçmeye özen gösterin. Boya ve badana hizmetleri evinize yeni bir görünüm kazandıracağı gibi duvarınıza dayanıklık da kazandıracaktır. Ancak her boya badana çeşidi aynı özelliklere sahip değil. Bu yüzden mutlaka çalışacağınız ustanızdan boya badana çeşitleri ile ilgili detaylı bilgileri alın. Genellikle en çok tercih edilen boya badana çeşitleri mat silikonlu boya ve dinamik silikonlu duvar boyalarıdır. Silikonlu mat boya, hem daha dayanıklı hem de temizlenebilir olduğu için pek çok kişi silikonlu mat boya seçmektedir. Bu boya ile boyanan duvarlar hem sararmaz, hem ortama rahatsız edici bir koku yaymaz hem de istediğiniz zaman kolayca duvarınızı silebilirsiniz. Boya badana fiyatları da bu kapsam da araştırılması gereken konulardan biridir.

Boya badana çeşitleri arasında pek bir fark yok gibi görünse de sadece silikonlu boya ile silikonsuz boya arasında bile dağlar kadar fark vardır. Bu farkı hemen göremeseniz de duvar boyanızın zamanı geçtikçe daha iyi fark edeceksiniz. Çünkü tüm boya türlerini ilk kullandığınız zaman oldukça güzel ve sade bir görünüm elde edeceksiniz ancak zaman geçtikçe duvarlarınız kirlenecek ve temizlenmeye ihtiyaç duyacaktır. Bu aşamadan itibaren seçtiğiniz boya badana çeşidinin faydasını ya da zararını görmeye başlayacaksınız. Eğer seçtiğiniz boya türü mat silikonlu boya ise bu süre zarfından sonra duvarınızı kolay bir şekilde temizleyebilecek, dolayısıyla yıllar geçse de daha temiz ve kokusuz bir duvara sahip olacaksınız.

 

Henüz yorum yok.

Yorum yap

Bizi arayın!