Asma Tavan ve Alçıpan

asmatavanalcipan

Asma Tavan ve Alçıpan

Asma tavan genellikle salonlarda ya da büyük ofislerin, hotellerin lobilerinde tercih edilen bir tavan aksesuar ürünüdür. Genel olarak tasarımsal amaçla kullanılacağı gibi aydınlatmadan tasarruf amacıyla da kullanılabilmektedir. Asma tavan ve alçıpanlar, genel olarak led aydınlatma aksesuarları ile birlikte kullanıldığı için normal ampul yerine tasarruflu olan led ışıklar kullanmış olacaksınız. Bu sayede hem aydınlatma enerjisinden tasarruf edeceksiniz, hem de evinize daha hoş bir görünüm kazandırmış olacaksınız. Bunun yanı sıra doğru asma tavan-alçıpan seçimi de oldukça önemlidir. Seçeceğiniz asma tavan ve alçıpan, kullanılacak olan odanın tavan yüzey alanı ile orantılı olmalı, aynı şekilde odayı yeterince aydınlatabilmelidir. Bu konuda lütfen asma tavan hizmeti alacağınız yere odanızın ve tavanın ebatlarını bildirin ki aydınlatmada herhangi bir yetersizlik durumu yaşanmasın.

Asma Tavan Alçıpan Çalışmaları

Genellikle aradığınız her türlü tasarımsal yeterliliği karşılayan istediğiniz özellikteki asma tavan-alçıpanları bulabilirsiniz. Çünkü bu sektör, yapı sektörünün gelişmesiyle birlikte oldukça tutulan sektörlerden birisi haline gelmeye başladı. Dolayısıyla da asma tavan üreticileri, ürettikleri model sayısını ve çeşitliliğini oldukça arttırdı. Tüm bu çeşitliliğe rağmen yine de aradığınız asma tavan-alçıpan çeşidini bulamıyorsanız asma tavan ustalarına istediğiniz modeli anlatarak istediğiniz şekilde bir asma tavan yapılmasını sağlayabilirsiniz. Hazır alçıpan satın almaya göre daha fazla maliyetli olacağı için hazır bir alçıpan seçimi yapmanızı ekonomik olması açısından öneririz. Kendiniz yaptıracağınız bir asma tavan, hazır bir asma tavan modeline göre en az 3-4 kat daha pahalı olacaktır.

Asma tavan montajınız için mutlaka işini düzenli bir şekilde yapan bir usta ile çalışmanızı öneririz. Çünkü asma tavan montaj işlemi, diğer işlemlere göre daha kolay olsa da devreler bağlanılırken daha düzenli ve pratik çalışılması gerekmektedir. Aksi taktirde devrede oluşan bir problemin çözülmesi, olması gerektiğinden daha uzun sürecektir. Ayrıca seçeceğiniz ustanın ekonomik çalışma bütçesi istemesine de özen gösterin. Çünkü asma tavan alçıpan montaj işlemleri, diğer inşaat işlemlerine göre daha kolay ve zahmetsizdir. Yine de çalışma planını önemseyen bir usta seçmek, işinizin planlılığı ve devamlılığı açısından oldukça önemli. Asma tavan alçıpan ustalarına göz atmak için boyalina.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum yap

Bizi arayın!